DOWNLOAD YETKİN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOWNLOAD YETKİN FORUM

EN YENİ PAYLAŞIM PLATFORMU- BİLGİ PAYLAŞTIKÇA DEĞERLİDİR

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

MUHASEBE

YazarMesaj
Misafir
Misafir

MUHASEBE Empty
MesajKonu: MUHASEBE   MUHASEBE EmptySalı Mart 17, 2009 3:34 pm

MUHASEBEYİ NEDEN UNUTUNUZKİ
Misafir
Misafir

MUHASEBE Empty
MesajKonu: MUHASEBE   MUHASEBE EmptySalı Mart 17, 2009 3:38 pm

Muhasebe :

Muhasebe programı, kamu ve özel sektör işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için, muhasebe alanında gerekli olan ara insan gücünü yetiştirir. Muhasebe programını bitirenler kamu ve özel sektörde görev yapabilirler ya da kendilerine özel muhasebe bürosu açabilirler. Muhasebecilik mesleğinde ilerleme yetenek ve bilginin başarılı bir çalışma ile kanıtlamasına bağlıdır.

Muhasebe Programının Amacı : Muhasebe programında, kamu ve özel sector işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için muhasebe alanında gerekli olan ara insan gücünü yetiştirir.

Muhasebe Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Muhasebe programı temel muhasebecilik bilgi ve becerilerini vermeye yöneliktir. Son yılda öğrenciler staj çalışmaları yaparak bilgi ve becerilerini uygulama alanında denerler. İki yıl içerisinde genel matematik, genel muhasebe, daktilografi, işletme, pazarlama, maliye, ticaret matematiği, borçlar hukuku,maliyet muhasebesi, banka muhasebesi, ticaret hukuku,envanter, bilanço, vergi hukuku, iş hukuku, yapı muhasebesi, şirketler muhasebesi gibi meslek dersleri verilir.

Muhasebe için Gereken Nitelikler : Muhasebeci olmak isteyen bir kimsenin genel akademik yetenek ve sayısal düşünme yeteneğine sahip olması gerekir. Muhasebe programını seçen bir kişinin ayrıca sosyoloji ve psikoloji alanlarına ilgi duyması, sabırlı, dikkatli ve düzenli bir kimse olması beklenir.
sümeyra
Admin
Admin
sümeyra

Doğum tarihi : 18/10/91
İş/Hobiler : internet
Lakap : Forum Admini

MUHASEBE Empty
MesajKonu: Geri: MUHASEBE   MUHASEBE EmptySalı Mart 17, 2009 7:33 pm

teşekkürler...
https://download.forumcanada.org

MUHASEBE