DOWNLOAD YETKİN FORUM

EN YENİ PAYLAŞIM PLATFORMU- BİLGİ PAYLAŞTIKÇA DEĞERLİDİR

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ilk okuldan beri ne öğretildi

YazarMesaj
mermeral
Üye
Üye
mermeral

Doğum tarihi : 01/01/75
İş/Hobiler : müzisyen

ilk okuldan beri ne öğretildi Empty
MesajKonu: ilk okuldan beri ne öğretildi   ilk okuldan beri ne öğretildi EmptyPtsi Şub. 16, 2009 2:25 am

ilk okuldan beri ne öğretildi osmanlı hakkında ilk ne öğrendik bi hatırlayın şöyle.padişahlar kötü memleketi sattı atatürk bizi kurdardı.yahu bu padişahların alayı mı kötü pis kaka adamlar.osmanlı nın sadece çöküş dönemi mi var.ilkokulda 5 sene boyunca aklımda kalan tek şey bu idi tarıh konusunda.Ha çok sonra 1071 malazgirt fln ama kafamda hala padişahlar kötü.derken tabii seneler sonra tarihe birde okul kitaplarından başka yerlerden baktık ki hiç de işler öyle deil.Şu saatte osmanlının arşivlerine gidip baksanız (tabi bir sürü prosedurle bile girmek zor) en az 3 amerikalı hoca ders çalışıyor.kanun nasıl ekonomi,askeriye vs adamlar ne öğreniriz diye kç larını yırtıyolar.Bi bakın bizden biri varmı içeride.Amerikanın dünyaya hakimiyet sebeplerinin bence başlıca sebebi de osmanlıdan örnekleme yapması her konuda Dinler,sosyal yaşam iktisat,savunma v.s .artık gözümüzü açalım tarihimize sahip çıkalım.Ha hiç mi kötü padişah yoktu elbette vardır %1 ama bunu içimize sindirip geri kalan %99 u ilkokuldan beri kötülemek yerine.BAŞIMIZIN TACI MEMLEKETİN KLAVUZU yapmayı ilke edinmeliyiz vesselam aaaa amma uzun yazmışım bazen kendimi tutamıyom bu konuda Very Happy:D:
http://www.enesmuzik.net
mermeral
Üye
Üye
mermeral

Doğum tarihi : 01/01/75
İş/Hobiler : müzisyen

MesajKonu: Geri: ilk okuldan beri ne öğretildi   ilk okuldan beri ne öğretildi EmptyPtsi Şub. 16, 2009 2:31 am

haa durun bu kızgınlığımın bi sebebi de hadi çocukken salak oluyoz ne duysak inanıyoz Bir arkadaşım geldi ve ne dedi biliyomusunuz neymiş osmanlı padişahları gay mış.Yaa güler misin ağlar mısın.Adam doğar 3 yaşında eğitime başlar 10 yaşında 8 tane dil öğrenir kuranı fıkıh tefsir v.s yalar yutar.Müjdelendi idye istanbulu alma hayalleri ile yatar kalkar.Padişah olur hocasından azar işitecek kadar mütevazu olur allahından korkar.Ondan sonra da i.bne olurmu yaa bu ne densizliktir bu ne mantıksızlıktır yaaa işte bunlar beni deli ediyor.Osmanlının afedersiniz b.kunu yesin bu dallamalar.
biraz bozdum azımı kusura bakmayın artık yatıyım bari ii geceler
günlüğe çevirdim forumları yaa Very Happy:D:
http://www.enesmuzik.net
sümeyra
Admin
Admin
sümeyra

Doğum tarihi : 18/10/91
İş/Hobiler : internet
Lakap : Forum Admini

MesajKonu: Geri: ilk okuldan beri ne öğretildi   ilk okuldan beri ne öğretildi EmptyPtsi Şub. 16, 2009 8:19 pm

değindiğiniz konular güzel ama biraz daha kibar konuşabiliriz bence Smile

Sevdiğim kadar Ben’sin..

Yaşadığım her an Seni özlemeye itiyor beni Ağır geliyor yokluğun Beklediğimsin, özlediğimsin, özlemimsin,bitanemsinnn...
gel artık...
https://download.forumcanada.org

ilk okuldan beri ne öğretildi
1 sayfadaki 1 sayfası